Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Niepodległości, gmina Puck: Patriotyczny koncert poprzedzony uroczystościami pod pomnikiem Antoniego Abrahama | ZDJĘCIA, WIDEO

Data publikacji: 2018-11-12, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W gminie Puck mocno zaakcentowano patriotyzm i pamięć o bohaterach walczących o niepodległą Polskę. Mieszkańcy gminy świętowali na mszy świętej a później także pod pomnikiem zasłużonego Kaszuba - Antoniego Abrahama. Swoje przemówienie wygłosił Kazimierz Plocke, Tadeusz Puszkarczuk i... mieszkaniec Zdrady. "Nie narzekajmy na Polskę, bo nie mamy na co" - taka była myśl przewodnia jego wypowiedzi.

Pełna treść wiadomości na: puck.naszemiasto.pl/artykul/swieto-niepodleglosci-gmina-puck-patriotyczny-koncert,4879322,artgal,t,id,tm.html?kategoria=23
puck.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: puck.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pucki

Powiat pucki - jeden z licznych powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w województwie pomorskim, a jego siedziba mieści się w Pucku. W skład powiatu wchodzi siedem gmin, są to: Hel, Jastarnia, Puck (gmina miejska), Władysławowo, Kosakowo, Krokowa, Puck (gmina wiejska). Powiat podjął współpracę partnerską z powiatem gliwickim i międzynarodową z niemieckim powiatem Trewir-Saarburg. Z ciekawostek należy wymienić, że jest to najdalej wysunięty na północ powiat naszego kraju.

Granice powiatu od strony północnej przebiegają wzdłuż linii brzegowej Hel-Białogóra. Walorów turystycznych tego miejsca przedstawiać nie trzeba. Okazuje się, że bogactwo przyrodnicze i historyczne tych ziem przyciąga licznych turystów z zagranicy. Samym historycznym centrum jest oczywiście miasto Puck. Jego powstanie miało miejsce we wczesnym średniowieczu (około VII w.).     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola