Początki działalności firmy Interkar sięgają 1999 roku. Usługa dostępu do szerokopasmowej sieci Internet została wprowadzona do oferty już 4 lata później. Od tego momentu następował nieprzerwany rozwój infrastruktury radiowej, co zaowocowało tym, że dziś przedsiębiorstwo jest największym operatorem Internetu bezprzewodowego w powiecie puckim i wejherowskim. Interkar na tym jednak nie przystaje i w dalszym ciągu dociera ze swoją siecią w nowe miejsca. Dostawca postawił sobie za cel zapewnienia dostępu do globalnej sieci jak największej liczbie mieszkańców regionu.
W ofercie znajduje się również stacjonarny Internet światłowodowy, telewizja kablowa oraz pakiety łączące te dwie rzeczy. Łącze tego typu, usługa telewizyjna i paczka zawierająca obie usługi jest dostępna w ofercie TVS Kaszebe - operatora, który ma swoją siedzibę w Redzie, dokładnie pod tym samym adresem, co Interkar. Jest to więc w zasadzie siostrzana firma.
Przejdziemy teraz do przedstawienia dostępnych opcji, cennika, promocji i warunków umowy. Zaczniemy od wizytówki firmy, czyli Internetu radiowego.
Tani internet bezprzewodowy w powiecie puckim i wejherowskim
Interkar w oryginalny sposób przedstawia swoją ofertę. Robi to bowiem za pomocą satelitarnej mapy, dzięki czemu dokładnie wiadomo, jakie opcje prędkości są dostępne w konkretnym miejscu. Połączenie radiowe występuje w dwóch taryfach.
Pierwsza z nich ma prędkość 5 Mb/s i kosztuje 49 zł miesięcznie. Prędkość wysyłania to w tym przypadku 1 Mb/s. Jest to więc dość podstawowe łącze mogące zadowolić użytkowników, którzy wykorzystują sieć do mało wymagających, codziennych czynności. Internet 5 Mb/s wystarczy do sprawnego przeglądania zasobów globalnej sieci, robienia zakupów online, odbierania i wysyłania wiadomości w elektronicznej skrzynce pocztowej, oglądania materiału wideo w jakości Full HD, prowadzenia wideorozmów, obsługi bankowości internetowej oraz słuchania muzyki z serwisów typu Spotify.
Dwukrotnie szybszą opcję, czyli 10 Mb/s polecamy osobom zainteresowanym korzystaniem z platform typu „wideo na żądanie”. Co prawda, prędkość nie wystarczy do uruchomienia filmu i serialu w najwyższej jakości 4K, ale obraz i tak będzie lepszy niż przy wolniejszym pakiecie. Obie taryfy doskonale nadają się za to do grania w tytuły sieciowe. Tutaj ważniejsze niż prędkość pobierania i wysyłania danych jest opóźnienie tzw. ping.
Obojętnie, jaką opcję się wybierze, najkorzystniejsza będzie umowa na 24 miesiące. Przy zobowiązaniu na ten okres można liczyć na dodatkowe ulgi związane m.in. z opłatą instalacyjną i aktywacyjną.
Światłowód od TVS Kaszebe
Internet stacjonarny jest dostępny u partnera firmy Interkar, czyli TVS Kaszebe. Jeśli w danym miejscu istnieje techniczna możliwość skorzystania z dobrodziejstw superszybkiego Internetu opartego na technologii światłowodowej, polecamy właśnie takie rozwiązanie. Światłowód będzie znacznie lepszym wyborem niż znacznie wolniejsze połączenie radiowe. Wcale nie trzeba obawiać się o wzrost ceny. Najtańszy z trzech pakietów stacjonarnych uszczupli portfel o 50 zł/mies. (z ulgami). W zamian otrzyma się dostęp do Internetu o prędkości 100 Mb/s. Przy opłacie powiększonej o zaledwie 9 zł/mies. będzie można cieszyć się aż trzykrotnie szybszym połączeniem - 300 Mb/s za 59 zł/mies. Najszybszym pakietem dostępny w ofercie jest 500 Mb/s. W tym przypadku abonament wynosi 69 zł/mies. Uwaga! W zależności od lokalizacji ceny i dostępne opcje prędkości transmisji danych mogą się różnić.
Usługa dostępu do Internetu światłowodowego jest realizowana zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach. Operator obiecuje szybką instalację, nawet do dwóch dni od momentu złożenia zamówienia. Połączenie nie jest objęte limitem transferu. Oznacza to, że do woli będzie można oglądać filmy i seriale w 4K, pobierać nieograniczoną ilość dużych plików i używać Internetu bez ograniczeń w inny dowolny sposób. Już podstawowy pakiet pozwala na to kilku (2-3) osobom w jednym czasie.
Internet światłowodowy jest objęty promocją. Polega ona na polecaniu usług Interkar osobom, które jeszcze nie są klientami dostawcy. W momencie, gdy taka osoba zainteresuje się ofertą operatora i ostatecznie zdecyduje się podpisać z nim umowę, to zarówno ona, jak i polecający otrzyma darmowy miesiąc korzystania z Internetu. Z promocji można skorzystać wielokrotnie.
Telewizja światłowodowa sama lub w pakiecie z Internetem
Przy użyciu światłowodu przesyłana jest również telewizja z kanałami w jakości HD. Zaletą tej technologii jest to, że na jakość obrazu nie mają wpływu żadne czynniki zewnętrzne. Nie ma znaczenia czy za oknem pada deszcz, wieje silny wiatr, czy prószy śnieg. Sygnał jest zawsze stabilny i wolny od zakłóceń. W przypadku korzystania z tradycyjnej anteny nie jest tak kolorowo. W nowoczesnym typie telewizji dodatkowo dostępne są rozbudowane funkcje, w tym nagrywanie ulubionych programów.
TVS Kaszebe umożliwia łączenie usługi internetowej z telewizją. Własnoręcznie skonfigurowane pakiety będą znacznie tańsze niż wykupienie dwóch usług osobno. Krótko mówiąc, opłaca się. Cennik z przykładowymi połączeniami przedstawia się następująco:
Światłowód dla firm
Operator przygotował również cennik dla firm. W jego ramach dostępne są cztery pakiety prędkości - od 80 do 500 Mb/s. Z wszystkich opcji można korzystać bez żadnych ograniczeń, co jest naturalne przy łączu stacjonarnym. Tym, co rzuca się w oczy, jest dość wysoka prędkość wysyłania oraz bardzo szybka instalacja usługi. Po szczegóły odsyłamy na profil operatora w serwisie dostawy-internetu.pl.
Z tego, co można wyczytać na oficjalnej stronie internetowej firmy TVS Kaszebe, wynika, że oferta jest ograniczona nie tylko terytorialnie, ale także czasowo. Wszyscy zainteresowani powinni się więc spieszyć.
Nie da się powiedzieć złego słowa
Użytkownicy Internetu światłowodowego nie mają żadnych zastrzeżeń do jego jakości. Połączenie jest tak szybkie, jak być powinno. Dodatkowo łącze jest stabilne. Przerwy w działaniu Internetu zdarzają się niezwykle rzadko. Gracze zwracają także uwagę na bardzo niskie opóźnienie. Dzięki temu mogą komfortowo bawić się w grach sieciowych. Nie brakuje głosów, że lokalny dostawca oferuje usługi na znacznie wyższym poziomie niż ogólnopolscy, powszechnie znani operatorzy działający w powiecie puckim i wejherowskim.
Nie można zapomnieć także o niewygórowanych cenach. Użytkownicy znajdujący się w zasięgu kilku sieci, bardzo często decydują się na podpisanie umowy z Interkar / TVS Kaszebe właśnie ze względu na niski abonament. Tu jest tanio i jednocześnie solidnie.
Powiat pucki - jeden z licznych powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w województwie pomorskim, a jego siedziba mieści się w Pucku. W skład powiatu wchodzi siedem gmin, są to: Hel, Jastarnia, Puck (gmina miejska), Władysławowo, Kosakowo, Krokowa, Puck (gmina wiejska). Powiat podjął współpracę partnerską z powiatem gliwickim i międzynarodową z niemieckim powiatem Trewir-Saarburg. Z ciekawostek należy wymienić, że jest to najdalej wysunięty na północ powiat naszego kraju. Granice powiatu od strony północnej przebiegają wzdłuż linii brzegowej Hel-Białogóra. Walorów turystycznych tego miejsca przedstawiać nie trzeba. Okazuje się, że bogactwo przyrodnicze i historyczne tych ziem przyciąga licznych turystów z zagranicy. Samym historycznym centrum jest oczywiście miasto Puck. Jego powstanie miało miejsce we wczesnym średniowieczu (około VII w.). |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola