Belka
Wtorek, 15 Października 2024   imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zabawne nazwy miejscowości w obiektywie Iwony Kukier [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2014-03-15, Data modyfikacji: 2014-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Nasza Czytelniczka Iwona Kukier podzieliła się z nami niezwykłą galerią zdjęć, na których pozuje pod tabliczkami z zabawnymi nazwami miejscowości. Ze względów zawodowych, Iwona bardzo często podróżuje po Polsce. - Kiedy widzę znak z nietypową nazwą miejscowości, zatrzymuję samochód – mówi. - Kładę aparat na masce auta, ustawiam samowyzwalacz na 10 sekund i biegnę pod znak. Z boku musi to wyglądać dość dziwnie – dodaje.

Pełna treść wiadomości na: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3366859,zabawne-nazwy-miejscowosci-w-obiektywie-iwony-kukier-zdjecia,id,t.html
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
pucki

Powiat pucki - jeden z licznych powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w województwie pomorskim, a jego siedziba mieści się w Pucku. W skład powiatu wchodzi siedem gmin, są to: Hel, Jastarnia, Puck (gmina miejska), Władysławowo, Kosakowo, Krokowa, Puck (gmina wiejska). Powiat podjął współpracę partnerską z powiatem gliwickim i międzynarodową z niemieckim powiatem Trewir-Saarburg. Z ciekawostek należy wymienić, że jest to najdalej wysunięty na północ powiat naszego kraju.

Granice powiatu od strony północnej przebiegają wzdłuż linii brzegowej Hel-Białogóra. Walorów turystycznych tego miejsca przedstawiać nie trzeba. Okazuje się, że bogactwo przyrodnicze i historyczne tych ziem przyciąga licznych turystów z zagranicy. Samym historycznym centrum jest oczywiście miasto Puck. Jego powstanie miało miejsce we wczesnym średniowieczu (około VII w.).     

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola